Product Details
General
| EU RoHS Indicator | No |
| Material | Stainless Steel |
| Number of Bolt Holes | 0 |
| Strength Rating – Ultimate Body | 0 lb |
Dimensions
| Insulator Throat Diameter Range | 0 – 0 |
| Length – Pin | 0 in |
| Maximum Adjustment | 0 in |
| Ring Height | 0 in |
| Weight | 0.01 lb (0.005 kg) |
Logistics
| Pallet Quantity | 7200 |
Resources and Downloads
| Specifications | Download PDF |
| Technical Drawings | Download PDF |





